طراحی مهندسی برنامه های کاربردی قابل اطمینان در صنایع هوافضا ، خودرو و کشتی سازی

دانشگاهیکتب رشته مهندسی مکانیککتب رشته های مهندسیمهندسی هوافضا

در محیط تجاری رقابتی امروز، تصمیمات طراحی دارای عدم اطمینان قابل توجهی است. تولید کنندگان تلاش می کنند تا انتظارات مشتری را برای عملکرد بالا، انواع محصولات بزرگ و هزینه های پایین تطبیق دهند.
رویکردهای تعیین کننده اغلب طرح های ناکارآمد را به دلیل استفاده از ابزار تجربی، از قبیل عوامل ایمنی یا بدترین سناریوها، برای سازگاری با عدم قطعیت شکل 1-1 استفاده می کنند.

شناسه فایل

عنوان کتاب : Engineering Design Reliability Applications For the Aerospace, Automotive,and Ship Industries

مولف : Dr. Efstratios Nikolaidis,Dr. Dan M. Ghiocel,Dr. Suren Singhal

حجم فایل : 7.47 مگابایت

تعداد صفحات:374صفحه

ناشر : CRC Press | Taylor & Francis Group

دانلود کتاب

درصورت نیاز به ترجمه این کتاب درقسمت سفارش ترجمه درخواست دهید

استفاده از روش های قطعی برای کاهش هزینه یا وزن ممکن است در سیستم هایی که به تغییرپذیری و عدم اطمینان آسیب پذیرند، منجر شود زیرا آنها در حاشیه های بسیار ضعیف عمل می کنند شکل 1-2. برای موفقیت در این محیط، باید یک رویکرد طراحی قطعی سنتی با یک رویکرد مبتنی بر ریسک جدید که از مدل های دقیق استفاده می کند، جایگزین شود
برای تعیین عدم قطعیت و ارزیابی قابلیت اطمینان شکل 1-3

روشهای اطمینان در عرصه های هوافضا، خودرو، مدنی، دفاع، و صنایع برق به طور فزاینده ای محبوب هستند، زیرا آنها به طراحی محصولات ایمن تر و قابل اطمینان با قیمت پایین تر از روش های متداول جبرگرایی کمک می گیرند. این روش ها به شرکت هایی نظیر

General Electric، United Technologies، General Motors، Ford، DaimlerChrysler، Boeing، Lockheed Martin و Motorola

کمک کرده است که به طور چشمگیری موقعیت رقابتی خود را بهبود بخشیده اند و میلیاردها دلار در طراحی مهندسی و هزینه های گارانتی را ذخیره کرده اند. با وجودی که روش های طراحی قابل اطمینان در این صنعت در حال اجرا هستند، محققان پیشرفت های مهمی در جبهه های مختلف از جمله توسعه روش های مطمئن قابلیت اطمینان برای سیستم های عملی پیچیده، طراحی قابلیت اطمینان و تصمیم گیری در حین عدم اطمینان می کنند.
شرکت ها باید طراحان و مدیران خود را در مورد مزایا و قابلیت های روش های طراحی احتمالاتی آموزش دهند
استادان باید دانش آموزان خود را درباره روش های غیرمتمرکز پرورش دهند
آگاهی مدیران را در مورد اهمیت و قابلیت این روش ها افزایش دهید. کتاب های زیادی در مورد تجزیه و تحلیل قابلیت اطمینان و طراحی و تصمیم گیری در عدم قطعیت در دسترس هستند؛ با این حال مستندات جامع و دقیق از برنامه های کاربردی موفقیت آمیز این روش ها در سیستم های پیچیده دنیای واقعی به شدت مورد نیاز است. برای پاسخ دادن به این نیاز، این کتاب مجموعه ای از برنامه های کاربردی طراحی موفق و طراحی قابل اطمینان در صنایع هوا فضا، خودرو، کشتی و صنایع دفاع را ارائه دهد.

این برنامه ها شامل سیستم های پیشرفته مانند شاتل فضایی، نیروی هوایی، سازه های نانو کامپوزیت و سیستم های زیستی مهندسی. مزایای طرح های قابل اطمینان در این برنامه ها قابل اندازه گیری است.

4 thoughts on “طراحی مهندسی برنامه های کاربردی قابل اطمینان در صنایع هوافضا ، خودرو و کشتی سازی

Comments are closed.